Արման Եղոյանը հանդիպել է Իտալիայի Սենատի եւ Պատգամավորների պալատի գործընկերների հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը  հանդիպումներ է ունեցել Իտալիայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների եւ միգրացիայի հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Վիտո Ռոզարիո Պետրոչելիի եւ Պատգամավորների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Պիերո Ֆասինոյի եւ հանձնաժողովի անդամների հետ:
Քննարկվել են Իտալիայի եւ Եվրոպական միության հետ հարաբերությունների հետագա զարգացման հեռանկարները, հանձնաժողովների համագործակցության մի շարք հնարավորություններ Թվինինգ ծրագրի շրջանակներում, ինչպես նաեւ խորհրդարանական տարբեր հարթակներում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերն արձանագրել են, որ COVID-19 համավարակի հաղթահարման համար ԵՄ-ն ու Հայաստանը ձեռք-ձեռքի տված են պայքարում, ինչը հնարավորություն է տալիս վերսկսել նախկին բնականոն աշխատանքը` առավել սերտացնելով միջխորհրդարանական համագործակցությունը:
Մտքերի փոխանակությունից հետո հարցուպատասխանի միջոցով պատգամավորներն անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրին, տնտեսական հարաբերությունների խթանմանը, իտալական կազմակերպությունների` Հայաստանում հաստատմանը:

А.Егоян встретился с коллегами из Сената и Палаты депутатов Италии
Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян встретился с председателем комиссии Сената Италии по международным отношениям и миграции Вито Розарио Петрочелли, председателем комиссии Палаты депутатов по внешним связям Пьеро Фассино и членами комиссии.
Обсуждались перспективы дальнейшего развития отношений с Италией и Евросоюзом, ряд возможностей сотрудничества комиссий в рамках программы Twinning, а также вопросы взаимодействия на различных парламентских площадках.
Стороны отметили, что ЕС и Армения совместно противодействуют пандемии COVID-19, позволяющую возобновить нормальную работу и еще более укрепить межпарламентское сотрудничество.
После обмена мнениями депутаты коснулись проблемы Нагорного Карабаха, развития экономических отношений, создания итальянских организаций в РА.